Blog

Përbërësi që lufton aknet

Provoni këtë tonik dhe do të vendosni lehtë për disa trajtime më të forta nëse kjo nuk funksionon dhe nuk prodhon rezultatet që prisni. Është një ton uthull molle. Ky ushqim, përveç përdorimit të tij të gjerë në të ushqyerit njerëzor, përdoret për qëllime më të ndryshme dhe jep rezultate të shkëlqyera. Kur është fjala për kujdesin e lëkurës, ai pastron poret...

METODA 3 MINUTËSHE PËR ZBARDHJE TE MENJËHERSHME TË DHËMBËVE / RECETA

Uthulla e mollës përmban acid malik dhe acid acetik. Ajo njihet për një sërë benefitesh shëndetësore që i sjell, e një ndër to është edhe zbardhja e dhëmbëve – veçanërisht nga kafja apo nikotina. Pra, uthulla e mollës ndihmon në pastrimin dhe zbardhjen e dhëmbëve. Veç kësaj, ajo e freskon gojën dhe e largon erën e keqe të gojës. Ndër të mirat tjera...

Rrëfim prekës i nënës: Si më përzunën nga shtëpia djemtë dhe nuset e tyre…

Nena Hapeni derën bijt’ e mi… jam nëna që ju kam dhan’ gji ju kam rrit me shum’ mundime pse ma vrat sot zemrën time… Ikën vitet un’ u plaka tani s’po ju duhem më nzorët jashta për ju shpirtin e kisha plot por tashmë ju u bët veç lot… A mendoni kush ju lindi a mendoni kush ju rriti kur të lëndoheni trupi ju dhëmb a mos vall thirrni oh...

Këngëtari i famshëm zbulon arysen se pse refuzoi të bëhej pjesë e “Dancing with the Stars” [VIDEO]

I ftuari i radhës në emisionin “Fun Day” me moderatore Fatma Methasani ishte këngëtari i njohur, Andos. Ai foli rreth këngës se tij të re me titull “Ata Sy”, një këngë që u prit mjaft mirë nga publiku, i cili tashmë është mësuar me këngët mjaft të veçanta siç di Andos. Mirëpo përvec angazhimeve muzikore Andos tregoi për Fun...

Linda Morina i del në krah reperit, ”Mos ma ngucni Feron, se ua bëj Teng Teng”, videoja që po bën xhiron e rrjetit do iu shkri gazit [VIDEO]

Dy javë më parë, Fero u rrah keq nga një grup djemsh, kjo ngjarje u kthye në lajm dhe u bë virale brenda pak orësh, veçanërisht në momentin kur u bë publike edhe videoja ku shfaqeshin 4 djemtë duke ushtruar dhunë mbi reperin e talentuar të hitit “Gang Gang”. Kjo ngjarje u shoqërua më një sërë komentesh, ku në mënyrë...

I njihni këta 2 vogëlushë? Sot janë ndër reperët më të suksesshëm në Shqipëri [FOTO]

Që të dy edhe në ditët e sotme janë të pandashëm nga njëri-tjetri, këngët e tyre janë ndër më të dëgjuarat në tregun muzikor shqiptar dhe si rrjedhojë kanë një numër të madh fansash. Bëhet fjalë për reperët Getinjo dhe Mozzik, të cilët hynë shumë shpejt në karrierë, duke u bërë konkurencë shumë artistëve të rinj. Për më shumë detaje kliko...

Keni fryrje barku? Ja çfarë duhet të pini për ta eliminuar

Fryrja e barkut është një ndjesi vërtet e tmerrshme. Në një kohë kur do të dukesh sa më e dobët, barku të tregon sikur ke edhe 5 kile më shumë. Përveç kësaj, është edhe një ndjesi parehatie që të mërzit gjithë ditën. Por ka një lajm të mirë për këto çrregullime të vazhdueshme dhe të bezdisura të barkut. Gjithmonë mbaj mend...

Diego Costa: Argjentina duhet ta falënderojë Zotin që ka Messin

Diego Costa beson se fitorja dërrmuese 6-1 e Spanjës kundër Argjentinës të martën tregon sesa i vlefshëm është Lionel Messi për vendin e vet. Golat nga Costa, Thiago Alcantara, Iago Aspas dhe het-triku nga Isco udhëhoqën Spanjën drejt një fitoreje të rehatshme ndaj kundërshtarit të tyre që luajti pa superyllin e vet, i cili mungoi shkaku i lëndimit. Derisa Messi në...

E pabesueshme, ja se si hakerat nxorrën nga bankomatet 1 miliarde euro

1 miliard euro është dëmi për industrinë financiare nga një operacion kriminal që goditi 100 banka dhe institucione financiare në mbi 40 vende në Europë dhe Azi. Lideri i bandës të krimit kibernetik pas sulmeve të viruseve Carbanak dhe Cobalt u arresuar në Alicante në Spanjë, pas një hetimi kompleks të kryer në bashkëpunim me Policinë Spanjolle, Europol, FBI,...

Vajzat shqiptare, të parat në Europë që diplomohen në këto degë

Ndoshta për shumëkënd mund të duket e pabesueshme por vajzat shqiptare kanë rezultuar të jenë të parat në Europë që janë diplomuar në Shkencë, Teknologji, Inxhinieri apo Matematikë. Një studim i fundit nga dy psikologë dhe kërkues nga Universiteti i Misurit dhe i Leeds Beckett ka dalë në përfundimin se barazia gjinore mban larg gratë nga shkenca. Por Shqipëria rezulton se...