Debutim ëndrrash, Aubameyang shënon golin e parë për Arsenalin (Video)

Sulmuesi nga Gaboni, Pierre-Emerick Aubameyang ka gjetur golin e parë me fanellën e Arsenalit, qysh në ndeshjen debutuese.

Aubameyang ka gjetur golin e parë me skuadrën e re, Arsenalin, në ndeshjen e tij debutuese me fanellën e tyre.
Aubameyang shënoi një gol të bukur me parabolë për të thelluar rezultatin në ndeshjen e tyre ndaj Evertonit.

Ky gol erdhi pas asistimit të Henrikh Mkihtaryan, i cili bëri asistimin e dytë në këtë ndeshje.blob:http://www.dailymotion.com/5626ce37-57b7-4f38-855e-e4e7b55cdabb

LEXONI DHE:  Florian Marku: Si u rraha me rusët në një lokal nate. Nuk jam 2 metra, por nuk lejoj askënd të më ofendojë

LEAVE A REPLY