LAJMI I FUNDIT: Dorëheqje nga Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do të ofrojë dorëheqjen e tij nga posti i trajnerit të Real Madridit, pas përfundimit të këtij sezoni.

“Don Balon” raporton se trajneri Zidane do të largohet nga posti i ekipit.

Ai ka kontratë me Realin deri në vitin 2020, të cilën e kishte nënshkruar në fillim të këtij sezoni.

Në rast se ai largohet, atëherë kandidatët për ta zëvendësuar atë janë Joachim Low, Sarri, Mauricio Pochettino dhe Guti.

LEXONI DHE:  Trajneri i fitnesit Engjëll Maliqi, tregon në detaje se si duhet ndërtuar një trup i definuar

LEAVE A REPLY