Ju Mpihen Shpesh Duart: Ja Dy Sëmundjet Që Ju Kanë Sulmuar! (VIDEO)

Ekspertët theksojnë që nëse duart shpesh ju mpihen rrezikoni dy gjendje të rrezikshme – problemin me gjëndrën tiroide dhe sulmin në tru. Hipotireoza apo mungesa e hormonit të gjëndrës tiroide mund të çojë deri në dëmtimin e sistemit nervor. Nëse, pos kësaj simptome, vëreni që po shtoni peshën trupore, ju bien flokët apo vazhdimisht keni të ftohtë, sa më parë shkoni te mjeku. Mjekët theksojnë që mpirja e duarve dhe ndjenja e therjeve në duar mund të jetë sinjal për sulm në tru.
Per te par Videon shiko ne hapsiren me posht:

LEXONI DHE:  4 mënyra si të trajtoni dhe kuroni njëkohësisht dhimbjen e gjurit në kushte shtëpie!

LEAVE A REPLY