E rrallë! Momenti kur Sali Berisha sulmohet me granatë dore në vitin 1997

Një granatë dore ishte hedhur në drejtim të ish-presidentit shqiptar Sali Berisha, gjatë një tubimi të fushatës zgjedhore në vitin 1997, por për fat nuk kishte arritur të shpërthejë. Atentatit ishte bërë më 4 qershor orën 18:20 (1620 GMT) , ndërsa Berisha po fliste në fshatin Shkallnuer, rreth 40 km në perëndim të Tiranës pranë portit të Durrësit. Partia Demokratike kisht thënë se objekti i hedhur në drejtim të Berishës ndërsa ai po fliste para një turme prej disa qindra njerëzve ishte një granatë…Per me shum shikone videon me posht

LEXONI DHE:  Kurdët kryejnë sulmin e paprecedent në Turqi, tronditet vendi (FOTO-VIDEO)

LEAVE A REPLY