Si i kushtoi 2 mijë euro birësimi një gruaje në Maqedoni, si dështoi!?

Shkup, 12 mars – Kristina Kuzmanova mendoi se në vitin 2013 do i plotësohet dëshira që ajo të bëhet nënë e një fëmije 5 vjeç, mirëpo duket se kjo dëshirë e saj nuk arriti të plotësohet.

Ëndrra ju transformua në tmerr pasi ajo mori vesh se institucionet i kishin kërkuar rryshfet prej 2000 euro që ajo duheshte t’i paguaj me një sportel që nuk eksistonte dhe vetëm se ishte aluduar.

Në një prononcim për Tv24 ajo ka thënë se pasi ka bërë pagesën nga dëshira e madhe për t’u bërë nënë e ka kuptuar se ka rrënë pre e korupsionit ndërkohë që ajo nuk kishte paguar procedurat për prishjen e birësimit.

”Më kërkuan para, 2000 euro për të cilat e dija se paguhen ligjërisht për administrim të procedurave. Unë ju kërkova dokument por ata më thanë të paguaj në një sportel që nuk eksistonte. Në fund e mora vesht se jam viktimë e sistemit të korruptuar” ka thënë ajo për TV24. Ajo nuk e kishte paguar ryshfetin duke prishur edhe procedurat për birësim.

LEXONI DHE:  Viedhet automjet "Tojota" me targa tetovare

LEAVE A REPLY