Arbana Xharra ofendon Erdoganin, e krahason me Millosheviçin (FOTO)

Ky është statusi i Arbanë Xharras në facebook:

“Erdogani koka çu me vra kurdë, në emër të luftës kundër “terroristëve”, njejtë sikurse Millosheviqi kur arsyetonte gjenocidin në Kosovë.

Kurdët e Sirisë janë armatosur nga Perëndimi për të luftuar Shtetin Islamik- ISIS, kurse ky po i bombardon civilët kurdë me të vetmin qëllim, shfarosjen e tyre.

Turqia nën regjimin e këtij dikatori po rrëshqet keqas.

Ani edhe shqiptarët i kish pas permend??”

P.S Ky është qëndrim i imi personal dhe s’ka të bëjë me postin që momentalisht mbaj!

LEXONI DHE:  Alarmojnë mediat botërore: Ja çka do të shkaktoj vrasja e Oliver Ivanoviqit në Kosovë

LEAVE A REPLY