Policja që arrestoi Gjuriqin në Mitrovicë është nga Maqedonia, ja nga cili qytet

“Polici” që çmendi vajzat në rrjetet sociale është femër Në rrjetet sociale dhe në mediat rozë ditën e sotme ka qarkulluar lajmi rreth syve të...

A e keni kuptuar ndonjëherë, se cila është ironia e jetës?

Ironia e jetë nuk është që s’mund të harrosh, por që mundesh… Gertrude Atherton Një ironi e jetës është se të gjithë gënjejnë, por askush nuk...

Kush është fshati shqiptar që “fle” mbi minat serbe

Dëshmi të rralla vijnë nga fshati Letaj në Has, dhe filmime të minave serbe të cilat vazhdojnë ende të shkaktojnë tragjedi. Përveç kësaj, banorët ankohen...

Kërkohet dorëheqja e Putinit

Dhjetëra mijëra persona dolën rrugëve të qytetit siberian, Kemerovo, të irrituar me zyrtarët rusë pas zjarrit vdekjeprurës në kompleksin e një qendre tregtare, që...

A mund të qëndrosh 24 orë nën ujë?

Jordanezi Adnan Nasrat i vërtetoi botës se një njeri mundet të mbijetojë edhe nën ujë. Pasi xhaxhai i tij u mbyt në Detin e...

Çfarë ndryshimi sjell në BE anëtarësimi i Ballkanit Perëndimor?

Valentina Romei, Financial Times – Rajoni është shumë më i varfër se BE, por ka lidhje të forta me bllokun. Zgjerimi i BE-së është çështje...

Mbipesha mund të kthehet në shkakun kryesor të kancerit

Mbipesha dhe obeziteti mund të bëhen shkaktarët kryesorë të parandalueshëm të kancerit në Britaninë e Madhe, para duhanpirjes, sipas një studimi të publikuar sot...

Alarmuese! Turqia niset për Munbixh,SHBA-ja reagon: ne nuk largohemi,ju presim..!

Zëdhënësja e Departmentit të Shtetit të SHBA-ve, Heather Nauert, ka deklaruar se SHBA-të nuk kanë ndërmend të largohen nga Munbixhi, pavarësisht zotimit të Turqisë...

Ndryshimi i çmendur i motit, i nxehti ekstrem mbërrin këtë javë në këto vende

Pavarësisht se sot shënon 25 mars, për shqiptarët akoma vazhdon të jetë dimër. Kjo për shkak se moti i keq me reshje shiu, dëbore...

Hendbollistet e Kosovës kërcejnë “Shotën” në Beograd (VIDEO)

Në kompleksin Kovilovo afër Beogradit, hendbollistet e Kombëtares së Kosovës, qëndruan nga dita e enjte e deri dje (të shtunën). Qeveria e Serbisë nuk lejoi...