1.600 administratorë në kontrollë mjekësorë, për 1 vit harxhohen kot 7.5 milion euro!?

Shkup, 9 mars - Pas deklaratës së ministrit të Shoqërisë Informatike dhe Administratës publike se 1600 të punësuarve sipas Marrëveshjes së Ohrit, do t’u...

Vetëm 21 gra në krye të shteteve në botë

Shkup, 8 maras - Angela Merkel - Gjermani, Theresa May- Britani e Madhe, Jacinda Arden – Zelanda e Re. Janë 18 vende të tjera në...

Miratohet pr/ligji për sigurimin shëndetësor të 500 punonjësve të Policisë

Arbi Fortuzi Komisioni për Ekonominë dhe Financat miratoi të mërkurën parimisht projektligjin “Për kujdesin shëndetësor të veçantë të punonjësve të strukturave speciale operacionale të Policisë...

Kardiologu me i famshem i zemres prof.dr. Zhan Mitrev jep receten e jashtezakonshme per...

Recept per ta bere gjithe trupin gjithnje e me te shendetshem. I pastron enet e gjakut, e mjekon zemren, e permireson teper imunitetin, e pastron...

E rrallë! Momenti kur Sali Berisha sulmohet me granatë dore në vitin 1997

Një granatë dore ishte hedhur në drejtim të ish-presidentit shqiptar Sali Berisha, gjatë një tubimi të fushatës zgjedhore në vitin 1997, por për fat...

Kjo është historia e dhimbshme e Kosovarit që vrau Serbin për hakmarrje (Video)

Biografia e një njeriu kosovar i cili jeton në kryeqytet është me plotë sfida dhe plagë shpirtërore që ka përjetuar gjatë kohës sa kishte...

URIME KOSOVË, SHQIPËRI, MAQEDONI, NGA 1 MARSI 2018 QYTETARËT DO TË PUNOJNË NË GJERMANI...

Qytetarët e Shqipërisë, Kosovës, Maqedonisë, Kosoves, Serbisë dhe Bosnje Hercegovinës nga 1 Mars 2018 do të munden të punojnë legalisht në Gjermani vetëm me...

Policia e Shkupit në këmbë, Kosovari futet në kazermën e ushtrisë maqedonase, ja çka...

Policia dje rreth orës 10 ka ndaluar shtetasin e Kosovës, me inicialet H.R, i cili ka qenë në hapësirat e kazermës Ilinden në Shkup....

Maqedonasi shkel me kamion një shqiptar, ja fotografia e tij (FOTO)

Njëzetedyvjeçari M. N., ishte përplasur për një kamioni me mikser betoni me motoçikletën e tij dhe humbë jetëm. Vozitësi maqedonas i kamionit tani është...

Rasti ‘Almiri’, mbrojtja pret tërheqjen e prokurores (VIDEO)

Mbrojtja e rastit Almir Aliu pret që Prokuroria Themelore e Kumanovës të vendosë “për” tërheqjen e Prokurores Suzana Kusigerska nga përfaqësimi i akuzës. Në...