Rasti ‘Almiri’, mbrojtja pret tërheqjen e prokurores (VIDEO)

Mbrojtja e rastit Almir Aliu pret që Prokuroria Themelore e Kumanovës të vendosë “për” tërheqjen e Prokurores Suzana Kusigerska nga përfaqësimi i akuzës. Në...

Dalin detaje të reja nga vrasja e Ivanoviqit, kështu ndodhi ngjarja (Video)

Policia e Kosovës në Veri ka dhënë detaje për vrasjen e politikanit serb në Veri, Oliver Ivanovic, dhe ka bërë të ditur se policët...

“Denoncoi Tahirin dhe Habilajt”, flet nga arratia live në protestë dhe rrënqeth me mesazhin...

Ish-oficeri i antidrogës Dritan Zagani, njeriu që trazoi ujërat e politikës shqiptare duke akuzuar krerët e policisë ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri për lidhje...

Dimoski:Strugani kapet me drogë në Ohër,ja si fsheh

Stefan Dimoski zëdhënës i policisë informon Strugalajm.com se për shkak të dyshimit për kryerje të veprës penale “prodhim të paautorizuar dhe shitjen e drogave...

New York Times: Serbët e Veriut thellësisht mosbesues ndaj qëllimeve të Vuçiqit

Gazeta amerikane, The New York Times, e ka quajtur detyrë të vështirë për presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, vizitën e tij në Kosovë, të...

Ky njeri ka jetuar si Maqedonas në Shtip, por sot e pranoi që është...

“Ajo që kërkoj unë nga jeta ime, Nuk mund të më plotësohet! Ta renovoj pak këtë shtëpizë, të stabilizohem! Me shëndet mirë jam, pas...

Kryeministri: Nuk është tradhëti me pas serbë në Qeveri

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, gjatë fushatës sonte në Mitrovicë, tha se ka ardhur koha që në Mitrovicë të...

Duartrokitje nga grekët për Shilegov pasi foli në greqisht (VIDEO)

Dy kryetarët e qyteteve, të Shkupit dhe Athinës, Petre Shilegov dhe Jorgos Kaminis pas takimit të sotëm në Athinë, dhanë porosinë për bashkëpunim, ndërtimin...

Vetëm 21 gra në krye të shteteve në botë

Shkup, 8 maras - Angela Merkel - Gjermani, Theresa May- Britani e Madhe, Jacinda Arden – Zelanda e Re. Janë 18 vende të tjera në...

POLICIA E KOSOVËS ZBULON PRONARIN E VETURËS NGA E CILA U VRA IVANOVIQ,NUK DO...

POLICIA E KOSOVËS ZBULON PRONARIN E VETURËS NGA E CILA U VRA IVANOVIQ,NUK DO TA BESONI E KUJT… Drejtori i Policisë së Kosovës, Shpend Maxhuni,...