Receta E 90-Vjeçarit Për Përmisimin E Shikimit Që Ka Habitur Edhe Mjekët

Shumë njerëz në botë kanë probleme me shikim dhe shumica janë të detyruar që të bartin size. Megjithatë, syzet ju ndihmojnë që të shikoni më...

Keni thonjë të dobët dhe që thyhen? Ja çfarë duhet të bëni

Sa frustruese është të të thyhen thonjtë pikërisht kur këta të fundit kanë arritur atë gjatësi ideale për t’i lyer apo për t’i bërë...

Ushqimet që shkaktojnë rrahje të shpejta dhe të çrregullta të zemrës

Sëmundjet kardivaskulare njihen ndryshe si vrasësit e heshtur dhe shumë faktorë ndikojnë në përkeqësimin e shëndetit të zemrës. Stresi, ankthi, anemia, frika madje dhe disa...

4 mënyra si të trajtoni dhe kuroni njëkohësisht dhimbjen e gjurit në kushte shtëpie!

Dhimbja e gjurit është një çështje shumë e zakonshme që prek një numër të madh njerëzish ne bote. Shumica e njerëzve e dinë se...

Argjentinë, trafik kokaine përmes ambasadës ruse, 5 të arrestuar

Pesë persona që dyshohet se janë anëtarë të një rrjeti trafikues të drogës, janë arrestuar në Argjentinë dhe Rusi, në kuadër të një hetimi...

‘Bomba’ e ish-ministrit Sabit Brokaj: Kush e ka radhën pas Adriatik Llallës

Ish-ministri i Mbrojtjes, Sabit Brokaj, gjatë një interviste për Shqiptarja.com, vendimin e Departamentit Amerikan të Shtetit për të futur në listën e zezë ish-kryeprokurorin...

Ju Mpihen Shpesh Duart: Ja Dy Sëmundjet Që Ju Kanë Sulmuar! (VIDEO)

Ekspertët theksojnë që nëse duart shpesh ju mpihen rrezikoni dy gjendje të rrezikshme – problemin me gjëndrën tiroide dhe sulmin në tru. Hipotireoza apo...

Boll e përdorët këtë ilaç! Ai shkakton humbje të kujtesës

Çdo vit ka shumë njerëz që diagnostifikohen me efekte anësore nga ilaçet. Por studimet tregojnë se humbja e kujtesës është më e zakonshmja. Këtu është...

Përdoreni këtë vaj për të rritur në kohë rekord flokët, vetullat dhe qerpikët!

Jeni të lumtur me gjendjen e flokëve tuaj apo kaloni orë të tëra para pasqyrës duke u përpjekur që t’i rregulloni ? Një trajtim...

Këto 8 pjesë të trupit mos i prekni kurrë

Duart tona janë të mbuluara me mikrobe, të cilat mund të përhapen në pjesë të ndryshme të trupit. Dhe në disa raste rrezikojmë që...