Rrëfimi i një doktori siberian: Shtypni këtë pikë në trupin tuaj dhe të gjitha...

Edhe pse nuk është një trajtim mjekësor i njohur, akupresioni praktikohet për mijëra vjet. Shumë prej këtyre metodave janë në gjendje që të zvogëlojnë...

Këto 8 pjesë të trupit mos i prekni kurrë

Duart tona janë të mbuluara me mikrobe, të cilat mund të përhapen në pjesë të ndryshme të trupit. Dhe në disa raste rrezikojmë që...

Argjentinë, trafik kokaine përmes ambasadës ruse, 5 të arrestuar

Pesë persona që dyshohet se janë anëtarë të një rrjeti trafikues të drogës, janë arrestuar në Argjentinë dhe Rusi, në kuadër të një hetimi...

Ushqimet që shkaktojnë rrahje të shpejta dhe të çrregullta të zemrës

Sëmundjet kardivaskulare njihen ndryshe si vrasësit e heshtur dhe shumë faktorë ndikojnë në përkeqësimin e shëndetit të zemrës. Stresi, ankthi, anemia, frika madje dhe disa...

Inspektorati shëndetësor mbyll spitalin privat, për shkak të vdekjes së mjekes shqiptare

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se Inspektorati Shtetëror Sanitar Shëndetësor ka kryer kontroll në spitalin privat “Sante Plus”, informon Zhurnal. “Kontrolli ka regjistruar parregullësi...

Mos përdorni kurrë cigare elektrike, ja çfarë zbulon studimi i ri

Studiuesit bënë një eksperiment për të parë ndikimin e tymit të cigares elektrike në mushkëri. Ata zbuluan se qelizat kishin pësuar mutacion dhe bëheshin kancerogjene...

E pimë çdo ditë, por nuk e dimë se shkakton kancer gjiri!

Një studim i fundit, i bërë nga një grup shkencëtarësh në Norvegji, ka zbuluar se njerëzit që pinë 3 gota me qumësht çdo ditë,...

Receta E 90-Vjeçarit Për Përmisimin E Shikimit Që Ka Habitur Edhe Mjekët

Shumë njerëz në botë kanë probleme me shikim dhe shumica janë të detyruar që të bartin size. Megjithatë, syzet ju ndihmojnë që të shikoni më...

Vaji i ullirit, arma që shpërthen cistet ovariane pa dhimbje

Në përgjithësi, ato nuk krijojnë probleme të mëdha, por ndonjëherë ndryshimet hormonale mund të shkaktojnë dhimbje. Përveç cisteve ovariane që shfaqen në vezore, ekzistojnë edhe...

Doktori lëkurës zbulon sekretet se si të hiqni njollat kafe dhe shenjat në fytyrë

E vërteta është, kremet më të popullarizuara për njollat e moshës kanë përbërës që nuk duhet t’i përdorni. Kjo është arsyeja pse ju duhet të...