Vdes fituesja e parë e Eurovisionit

Fituesja e parë e garës së këngës në Eurovision, Lys Assia ka vdekur në moshën 94 vjeçare. Assia ka fituar këtë çmim për Zvicrën në...

Babi ia kthen në Disneyland dhomën së bijës

Lil Koram është një baba amerikan i cili në pamundësi për ta dërguar vajzën e tij në Disneyland e ka sjellë magjinë e Disneylandit...

Tension në Kosovë, arrestohet Marko Gjuriq

Shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, është arrestuar sot nga policia e Kosovës pasi ka refuzuar të respektojë ndalesën...

“Asnjë hap pas”, Erdogan zbulon bisedën me Trump dhe Putin. Kërcënimi i fortë

Teksa ka folur sot në një aktivitet në Turqi, ai ka zbuluar se çfarë u ka thënë presidentëve Donald Trump dhe Vladimir Putinit. “I’a kam...

Bora portokalli, Saharaja ‘ngjyros’ Europën (VIDEO)

Njerëzit në Evropën Lindore janë habitur jo pak nga shfaqja e borës me një nuancë portokalli. Video dhe foto të borës së ngjyrosur janë...

Kush eshte vogelushja e serialit Nene qe perlot shikuesit

Është shoqëruesja e dashur e pasditeve për të gjithë ndjekësit e serialit “Nënë” në Televizionin Klan. Po kush është aktorja e talentuar që luan...

8 fjali qe do te largojne merzine dhe stresin

1-Më pyetën për ilaçin e dhembjes, ju përgjigja durimi. 2-Më pyetën për ilaçin e dështimit, ju përgjigja vazhdimësia. 3-Më pyetën për ilaçin e zilisë, ju përgjigja...

Kjo është shtëpia më e çuditshme në botë (FOTO)

Në Vals, në një fshat të vogël në kantonin Graubunden (Zvicër), Bjarne Mastenbroek dhe Christian Muller, arkitektë e miq me njëri tjetrin kanë projektuar...

I pastrehu ecte 6 orë në ditë për të shkuar në punë, kolegët ia...

Gjetja e një pune të mirë është një mision i vështirë. Fakti se kaloni orë të tëra duke u munduar t’i shkruani sa më...

Serbi më mirë mos të ngjitet fare në ring, shikoni super statistikat e Hasanit

Muharrem Hasani do të ndeshet me boksierin serb, Zoran Radic nesër në afërsi të Zyrihut.Katër herë kampioni i botës, Muharrem Hasani do të ‘luftojë’...