Vedat Bajrami për Rita Orën: Kush na ka inati… (FOTO)

Me rasti e dhjetë vjetorit të pavarësisë së Kosovës, në Prishtinë performoi këngëtarja me famë botërore. Bëhet fjalë për Rita Orën, e cila arriti të...

4 mijë euro dënim nëse nuk e pastroni borën para shtëpisë ose objektit afarist

Shkup, 25 shkurt - Në ligjin për pastrim publik përshkruhet se komunat janë të detyruara të pastrojnë borën nga hapësirat publike në afat deri...

Prezantohen zyrtarisht Samsung Galaxy S9 dhe S9+ (FOTO/VIDEO)

Gjiganti i teknologjisë, Samsung, sapo ka prezantuar në Barcelonë dyshen e shumëpritur Galaxy S9 dhe S9+. Smartfonët e rinj të avancuar vijnë me specifika...

E la veturën në një parking në Prishtinë, në mëngjes nuk i gjeti gomat

Mbrëmë në orët e vona, një veture në Prishtinë, i janë vjedhur të katër gomat, duke e pamundësuar atë të lëvizë më pas. Vjedhja...

Martohet për herë të dytë Gigi Buffon, drejt altarit me Ilaria D’Amico

Gianluigi Buffon drejt altarit për herë të dytë. Portieri i Juventusit dhe ish- kombëtares italiane raportohet se do të martohet gjatë verës me Ilaria...

Digjet një veturë në Prizren

Një veturë është përfshirë nga zjarri sonte në Lagjen “Arbana” në Prizren. Në një video të postuar në rrjetet sociale, shihet një veturë duke u...

Ndryshe prej herave tjera! Ja si është veshur Bleona për fotosesionin e ri (FOTO)

Bleona Qereti vitet e fundit është zhvendosur në Amerikë ku po punon drejt realizimit të ëndrrës Hollywood-iane. Edhe pse nuk është aktive me projekte muzikore,...

Digjet një veturë në Prizren

Një veturë është përfshirë nga zjarri sonte në Lagjen “Arbana” në Prizren. Në një video të postuar në rrjetet sociale, shihet një veturë duke u...

Padi penale për drejtorin e RTVM-së

Shkup, 25 shkurt - Drejtori i Radio Televizionit të Maqedonisë, M.C është paditur penalisht për keqpërdorim të detyrës zyrtare, i cili në vitin 2016...

Linda Morina i del në krah reperit, ”Mos ma ngucni Feron, se ua bëj...

Dy javë më parë, Fero u rrah keq nga një grup djemsh, kjo ngjarje u kthye në lajm dhe u bë virale brenda pak...