Zonjat e palodhura të Tiranës

Tiranë, 2 mars - Heronjtë e heshtur të kryeqytetit janë punonjësit e pastrimit që kujdesen çdo ditë për mirëmbajtjen e qytetit. Kështu, edhe mëngjesi herët,...

Maqedoni–Serbi: Kontrolle të përbashkëta kufitare

Shkup, 3 mars - Me këtë marrëveshje ,në vend të kontrolleve të dy fishta veç e veç , pritet që të dy palët të...

Shkencëtarët tronditin me këtë argument, thonë se shpirti i njeriut nuk vdes, kalon…

Dy shkencëtarë kryesorë kanë thënë se truri i një qenieje njerëzore është një kompjuter biologjik dhe vetëdija e një qenieje njerëzore drejtohet nga një...

Dy nxënës nga Jahja Kemal fitojnë vendin e parë në Europë për matematikë

Tetovë, 12 mars - Nxënësit nga Tetova Amar Ademi dhe Jusuf Xheladini kanë fituar vendin e parë ne garat europiane për matematikë. Garat janë...

Miratimi i ligjit për gjuhën shqipe as në “qiell”, as në “tokë”

Shkup, 10 mars - Ligji për përdorimin e gjuhëve është kthyer sërish në procedurë parlamentare pasi presidenti i Maqedonisë refuzoi ta dekretojë atë. Presidenti i...

Bombarduesi shqiptarë nxjer fizikun edhe në Brazil

Një nga meshkujt më tërheqës dhe më të suksesshëm si në futboll dhe biznes, Fatmir Hysenbelliu këto ditë të ftohta të fundit të dimrit...

Mes Shefqet Krasniqit dhe Elvis Naçit, ja kë zgjedh Gold AG

Reperi Gold Ag njihet si artist që ka një stil tjetër të të kënduarit. Me këngët e tij, reperi ka prekë çdo herë tema të...

« Lajmi i fundit » Orteku merr me vete 6 persona, për 4 prej...

Në pasditen e të premtes në Vallon d` Arbi pranë Riddes të Kantonit Vaud, orteku i borës ka marrë me vete gjashtë persona. Dy...

E fundit : Vrasje tjeter ne Tiran para disa minutash vritet me 4 plumba...

Vetëm pak minuta më parë ka ndodhur një ngjarje e rëndë në zonën e Pediatrisë në Tiranë. Një person është vrarë me armë zjarri...

Formohet Shteti i tretë shqiptar. Shpërndaje nëse iu gëzove këtij lajmi

Nesër në Hagë, Kuvendi i Çamërisë do ta shpallë Pavarësinë dhe do ta formojë Qeverinë me të gjithë resorët, përfshirë edhe atë të Mbrojtjes. Sipas...